Program 2024

sobota 8. června 2024 od 19.30 hodin

„Vlaštovka“

Divadlo J. K. Tyla v Třeboni

Uvádí: Studio DVA divadlo

sfsf

Úvodní představení jubilejního ročníku festivalu, které v Praze po slavnostní premiéře v listopadu 2023 je beznadějně vyprodáno ve všech ostatních termínech, máme možnost shlédnout v Třeboni.

Emotivní, a především lidsky silný příběh na motivy skutečné události, který je výjimečnou příležitostí pro Jitku Čvančarovou a Daniela Krejčíka.

Věhlasná učitelka zpěvu ve svém domě přijímá mladého muže, který se chce zdokonalit v hlasové technice. Již úvodní dialogy však dávají tušit, že se v následujícím ději plném narůstajícího napětí začnou překvapivě odkrývat osudové skutečnosti v životech obou postav. Vzájemně se musí postavit rozdílnému vnímání a chápání pocitu viny, porozumění, odpuštění a hlavně lásky. Na tuto hodinu zpěvu ani jeden z nich nikdy nezapomene… stejně jako divák.

Hrají: Jitka Čvančarová a Daniel Krejčík

 

neděle 23. června 2024 od 17.00 hodin

„Loutková revue - Veselá pouť“

Schwarzenberský sál zámku Třeboň

Uvádí: loutkoherecká skupina Loudadlo

„Hola, hola, pouť vás volá!“

Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí - do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace.

 

čtvrtek 25. července 2024 od 20.00 hodin

„Čarodějky v kuchyni“

Malé nádvoří zámku Třeboň (v případě deště Divadlo J. K. Tyla v Třeboni)

Uvádí: MD agentura

Co se stane, když osud svede dvě zralé ženy, které se dlouhá léta nenávidí, do televizní kuchařské show?

Kanadská autorka Caroline Smith napsala vtipnou hru o pozadí jedné „cooking show“. Kuchařky Dolly Biddleová a Isabel Lomaxová mají každá svou televizní kuchařskou show. Každá se orientuje na jinou kuchyni a příšerně na sebe žárlí. Doslova se nesnáší a to je slabé slovo. Nejenom kvůli konkurenci i taky kvůli dávnému hříchu z mládí. Je nebezpečné vyskytovat se v jejich blízkosti , pokud se ty dvě dostanou k sobě. A právě těmto dvěma rivalkám je nabídnuta nová společná cooking show Čarodějky v kuchyni. Dokáží potlačit své antipatie? Dokáží se během živého vysílání nezabít? A dokáží si odpustit? Diváci v hledišti jsou vtažení do iluze živého vysílání a reagují spontánně na moderátora Stevena, který sehraje v osudech obou kuchařek klíčovou roli.

Hrají: Veronika Žilková, Michaela Dolinová, Vincent Navrátil/Ladislav Ondřej, Milan Duchek/Braňo Polák

 

pátek 16. srpna 2024 od 20.00 hodin

„Kdo se bojí postele“

Malé nádvoří zámku Třeboň (hraje se za každého počasí)

Uvádí: Divadlo Artur

Komedie sestavená ze čtyř nesouvisejících příběhů, které ovšem mají jeden důležitý společný znak: mezilidské vztahy, jednu postel a problémy, které kolem ní vznikají. Dva stejní herci ve čtyřech rozdílných dialozích...

První příběh: Novomanželé se chystají na svou svatební noc. Ona k této důležité chvíli svého života přistupuje plná obav, předsudků a úzkosti. On má před sebou jediný cíl – konečně po osmi letech vztahu naplnit i jeho fyzickou stránku a dostat svou novomanželku do postele. Rozhodně to není lehký úkol a je otázkou, zda se mu to vůbec podařilo.

Druhý příběh: Šéfová je na služební cestě se svým podřízeným, velkým moralistou, který neustále myslí na práci. Šéfová předstírá nevolnost, a tak se oba ubytují v motelu u cesty, a šéfová využije snad všech možných způsobů, jak svého podřízeného svést. On dělá, co může, aby se své šéfové ubránil a neskončil s ní v posteli.

Třetí příběh: Dva delikventi se po přepadení klenotnictví ukryjí v hotelovém pokoji. Adrenalin a napětí z právě prožitého nebezpečí a vědomí, že je hledá policie, v nich probouzí naprosto nečekané city, kterým se oba snaží odolat.

Čtvrtý příběh: Manželka se po mnohaletém manželství pokouší prolomit monotónní vztah a dodat mu jiskru. Snaží se ze všech sil dostat svého pasivního manžela z letargie, do které za ta léta upadl. On zase dělá vše pro to, aby ho jeho manželka nedostala do postele a hlavně, aby neprovedla svou.

Hrají: Monika Timková, Roman Štopla

 

neděle 15. září 2024 od 19.30 hodin

„Můj nejlepší kamarád“

Divadlo J. K. Tyla v Třeboni

Uvádí: Komorní divadlo Kalich

Inteligentní, důvtipná a vynalézavá situační komedie plná nečekaných situací.

Bernard a Phillippe jsou nejlepší přátelé. Zatímco Phillippe je dobrák od kosti, peněz nemá nazbyt a žije celkem spokojený život se svou přítelkyní, Bernard je ctižádostivý a sobecký narcis, který získal skvělé místo v rodinném podniku své ženy. Manželce je nevěrný a svou milenku navíc přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom jeho žena dozvěděla, přišel by o všechno, a tak požádá svého kamaráda o pomoc. Chudák nevinný Phillippe se tak dostane do začarovaného kruhu Bernardových lží, intrik a úskoků, dokonce se od něj odstěhuje i jeho přítelkyně... 

Hrají: Aleš Háma, Petr Motloch, Tereza Kostková, Nela Boudová, Michaela Dittrichová / Lucie Okonová