Třeboň je krásné město, mnohokrát jsem zde pracovně i soukromě byla. Budu moc ráda, když se díky 19. ročníku divadelního festivalu stane nejenom lázněmi pro tělo, ale i duši. Smích léčí.

— Monika Absolonová —
 

Věříme, že se nám podařilo pro vás připravit opět program, ze kterého si může každý vybrat a strávit tak příjemný letní večer ve společnosti zajímavých hereckých osobností.
Už nyní se těšíme na společná setkání.

 

Program 2023

úterý 4. července 2023 od 17.00 hodin / „Šípková Růženka“
Malé nádvoří zámku Třeboň (v případě deště Schwarzenberský sál)

Uvádí: divadlo Víti Marčíka

on-line rezervace vstupenek na stránkách

Pohádka nejen pro děti.
Prostřednictvím šesti loutek, dvou fléten, kytary a živé komunikace s divákem předává lidový vypravěč poselství o síle odpuštění. Inscenace zprvu určená těm nejmenším byla v průběhu let obohacována o komunikativní prvky vtahující do děje všechny přítomné, tedy i rodiče, kteří se pod vlivem vypravěčovy bezprostřednosti stávají hercovým spoluhráčem, partnerem v dialogu, z něhož se představení odvíjí.

 

čtvrtek 20. července 2023 od 20.00 hodin / „Sirény na cestách“
Malé nádvoří zámku Třeboň (v případě deště divadlo J. K. Tyla Třeboň)

Uvádí: Umělecká agentura Gardes

on-line rezervace vstupenek na stránkách

Nová zábavná talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové
Neotřelý smysl pro humor a vzájemná chuť si ze sebe utahovat vás shodí ze sedadel. Pořad je plný šťavnatých vyprávění a historek ze zákulisí natáčení a divadelního světa. To vše prošpikováno šansony a písněmi z muzikálů tvoří dokonalý program, na který budete dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři. Po skončení pořadu je ještě jako bonus autogramiáda.

 

úterý 8. srpna 2023 od 20.00 hodin * / „Poslední bál kněžny Pauliny“
Malé nádvoří zámku Třeboň

Uvádí: Kulturní společnost Alta

on-line rezervace vstupenek na stránkách

Komedie ze života Pauliny ze Schwarzenbergu
Paulina Karolina Iris d’Arenberg byla ztělesněním ideální šlechtičny. Po sňatku s knížetem Josefem ze Schwarzenbergu, dokázala, tato krásná a vzdělaná dáma, skloubit roli oddané manželky, starostlivé matky i nadané umělkyně. Tragédie, která na pařížském plese předčasně ukončila život Pauliny, znamenala pro její okolí nenahraditelnou ztrátu.

* UPOZORNĚNÍ: Začátek představení může být vzhledem k nepříznivému počasí posunut o 10 minut, maximálně však o 30 minut. Pokud představení začne, vstupné se nevrací. Pakliže bude představení zrušeno na místě, můžete uplatnit nárok na vrácení peněz. Děkujeme za pochopení.

 

čtvrtek 31. srpna 2023 od 19.30 hodin / „Celebrity“
Divadlo J. K. Tyla Třeboň

Uvádí: Studio DVA divadlo

on-line rezervace vstupenek na stránkách

Celovečerní stand-up comedy Ondřeje Sokola!
Nečekaný pohled do soukromí Ondřeje Sokola a téměř všech umělců v České republice. „…stand up je disciplína, kde je člověk sám za sebe, a tím pádem je to něco mezi románem na jevišti, epickým vyprávěním, a zvláštním, odlehčeným hraním…“ Ondřej Sokol

 

neděle 17. září 2023 od 19.30 hodin / „Duety“
Divadlo J. K. Tyla Třeboň

Uvádí: Studio DVA divadlo

on-line rezervace vstupenek na stránkách

Komedie o zvláštnosti vztahů a věčném hledání štěstí mezi muži a ženami.
Čtyři herecké a pěvecké duety. Dva životní ztroskotanci seznamující se na inzerát, velký šéf se svojí věrnou sekretářkou, manželský pár na dovolené snů, a ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. Člověk je podivný tvor, a i uprostřed totální apokalypsy nepřestane doufat. Někdy k povzbuzení stačí jen maličkost.

Hrají a zpívají: Monika Absolonová a Filip Blažek