Program 2018

čtvrtek 21. června od 19.30 hodin / Bez předsudků
Divadlo J. K. Tyla

Divadlo Kalich


čtvrtek 21. června od 19.30 hodin

Hra se odehrává v motelu, kde musí v jediném volném pokoji neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. Bez předsudků je výtečnou komedií předně o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a hlavně - o nás, jejích divácích. Stáváme se svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje obou postav. A nebyli by to Jana Paulová s Pavlem Zedníčkem, aby k němu nepřidali řadu nezapomenutelných gagů.

Hrají: Jana Paulová, Pavel Zedníček


pondělí 2. července od 17.30 hodin / Tři prasátka
Malé nádvoří Státního zámku Třeboň (v případě deště ve Schwarzenberském sálu)

Pražské poetické divadlo Pruhované panenky


pondělí 2. července od 17.30 hodin

Klasická pohádka o malých prasátkách a zlém vlkovi. Je určena především malým dětem, kterým se snaží vštípit základní hodnoty, jimiž je poctivá práce a soudržnost.

Hrají: Lenka Chaloupka Hušková, Monika Šiška Krejčí


úterý 3. července od 20.30 hodin / Milostné šachy
Malé nádvoří Státního zámku Třeboň (v případě deště ve Schwarzenberském sálu)

Kulturní společnost Alta


úterý 3. července od 20.30 hodin

Jeden muž strašně toužil po ženě svého přítele. A jeho přítel zase stejně toužil po jeho ženě. Jejich manželky nejenže byly pěkné, ale obě byly velice věrné a počestné ženy. Stalo se to, že tihle dva nadržení kocouři vykoumali plán, podle kterého se mohl každý z nich zmocnit ženy toho druhého, a ty přitom nic nepoznaly. Přijďte se podívat na bláznivou komedii o dvou manželských párech, velkém plánu a jak to všechno nakonec dopadlo.

Hrají: Petr Burzal, Stanislav Janů, Jana Fikotová, Víťa Macháček, Kateřina Fremlová, Jiří Strejček
Režie: Gerhard Vocilka


čtvrtek 26. července od 17.30 hodin / Popelka
Malé nádvoří Státního zámku Třeboň (v případě deště ve Schwarzenberském sálu)

Studio dell'arte


čtvrtek 26. července od 17.30 hodin

Představení klasické lidové pohádky vychází z tradice rodinného divadla a z naší dávné potřeby a snahy o autentický divadelní zážitek. Pohádky studia dell'arte jsou založeny také na prvcích improvizace, především pak na přímé spolupráci s dětmi. Dětem (a nejenom jim) tedy nepřináší naše improvizované hraní jen známou pohádku, ale i možnost aktivně se do děje zapojit.

Hrají: Stanislava Kočvarová, Sylva Malinková


středa 1. srpna od 19.30 hodin / Vzhůru do divočiny
Divadlo J. K. Tyla

Studio DVA


středa 1. srpna od 19.30 hodin

Příběh manželů Alice a Jindřicha, které jste si oblíbili v komedii Sex pro pokročilé, pokračuje. Tentokrát se však ze stylového hotelového pokoje, v němž se pokoušeli pikantně oživit svůj uvadající vztah, přesouvají do přírody. Je to tak trochu i z nouze ctnost, jelikož rodinný rozpočet se zmenšuje. O to více se zvětšuje touha „přežít“. Ale pozor! – ne za každou cenu. Do stereotypů dojemně směšného a zmateného páru se jako vichřice vmísí nečekaná návštěva. Nespoutaná sestra a provokativní švagrová Diana naruší Alici a Jindřichovi kempovací idylu. S jejím ironickým pohledem je slušné, nudné, šestadvacetileté manželství vlastně tím největším dobrodružstvím! Dianina svobodná chuť a odvaha užívat si a neustále zkoušet něco nového postupně „nakazí“ naše protagonisty životním pozitivismem a energií. A vzhůru do divočiny se nakonec změní na Vzhůru do života!

Hrají: Jana Krausová, Karel Roden, Kristýna Nováková
Režie: Darina Abrahámová


úterý 21. srpna od 20.30 hodin / Sto dukátů aneb šlechtická láska
Malé nádvoří Státního zámku Třeboň (v případě deště ve Schwarzenberském sálu)

Kulturní společnost Alta


úterý 21. srpna od 20.30 hodin

Lechtivá komedie o milostném příběhu Adama Schwarzenberga a Eleonory Amálie Lobkowitz. Děj se odehrává v 17. století na zámku Hluboká nad Vltavou. Zamilovaný Adam se vrací z kavalírské cesty po Itálii a oznamuje rodičům, že se bude ženit. Rodiče nadšeně souhlasí, bohužel každá strana má na mysli jinou nevěstu. Adam si nakonec musí vzít Eleonoru. Oba novomanželé tráví líbánky v Paříži. Do do cesty se jim postaví mužný kapitán Francois de Monfort.

Hrají: Jiří Strejček, Jana Fikotová, Víťa Macháček, Martin Bárta, Miroslav Čeněk, Veronika Bednářová, Petr Burzal, Kateřina Fremlová, Přemysl Stibor, Karolína Hronková, Stanislav Janů
Režie: Gerhard Vocilka


PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO - pondělí 10. září od 19.30 hodin / 4 sestry
Divadlo J. K. Tyla

Studio DVA


PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO - pondělí 10. září od 19.30 hodin

Z důvodu zdravotní indispozice jedné z hereček
je bohužel představení studia DVA Patrik Hartl: 4 sestry
dne 10. září 2018 zrušeno.

Vrácení vstupného je možné pouze dnes tj. 10. září od 19.00 hodin v divadle J. K. Tyla.
Náhradní termín představení je v neděli 28. řijna 2018.

 

Komedie o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu. Táta měl hodně rád ženy, takže má každá z jeho dcer jinou mámu. Ale i povahu, rozmary, potíže a touhy. 4 sestry jsou punkovou crazy komedií o tom, že i když si pořádně lezete na nervy, je zábavnější prožít život s rodinou než bez ní.

Hrají: Ivana Chýlková, Anna Šišková, Jana Stryková, Berenika Kohoutová, Roman Štabrňák; ze záznamu Kryštof Hádek, Michal Slaný