Program 2016

pondělí 27. června 2016 od 19.30 hodin / Petr Kolečko: Žena za pultem 2: Pult osobnosti
(divadlo J. K. Tyla)

Divadlo Kalich


pondělí 27. června 2016 od 19.30 hodin

Legendární vševědoucí levicová prodavačka se vrací ve vizionářské komedii!

Současný přední divadelní autor Petr Kolečko, jehož hry se pro řadu diváků stávají přímo kultem, napsal na tělo hereckým legendám Jiřímu Lábusovi a Oldřichu Kaiserovi „vizionářskou komedii“ Žena za pultem 2: Pult osobnosti. Exklusivní autorský tým doplňuje výrazná režisérská osobnost David Drábek.

Hrají: Jiří Lábus, Oldřich Kaiser

úterý 19. července 2016 od 20.30 hodin / Poslední láska Petra Voka
(malé nádvoří Státního zámku Třeboň)

Kulturní společnost Alta


úterý 19. července 2016 od 20.30 hodin

Představení v rámci 650. výročí od příchodu Rožmberků do Třeboně

Veselý příběh stárnoucího Petra Voka z Rožmberka, který se ožení s mladou Kateřinou z Ludanic. Do cesty se mu však postaví krásná Zuzana Vojířová.

Hrají: Petr Burzal, Vít Macháček, Jiří Strejček, Veronika Bednářová, Lenka Pavcová, Miroslav Čeněk, Martin Bárta, Monika Macháčková, Karolína Hronková, Áďa Šimonová

úterý 26. července 2016 od 19.30 hodin / Dario Fo: Otevřené manželství
(divadlo J. K. Tyla)

Studio DVA divadlo


úterý 26. července 2016 od 19.30 hodin

Brilantní tragikomedie o jednom svérázném manželském páru z pera italského dramatika Daria Fo (nositele Nobelovy ceny za literaturu) a jeho ženy Franky Rame je hereckou příležitostí pro dva vynikající herce – Janu Krausovou a Karla Rodena.

Komedie je věčným střetem mužského a ženského principu a groteskním bojištěm vztahu mezi dvěma lidmi, kteří se při komicky neohrabaném hledání lásky a souznění v partnerském životě ubíjí navzájem. Především však diváci mohou prostřednictvím smíchu, při úzkostlivém střetávání v konfliktních situacích, proniknout do nitra těchto postav a oblíbit si je i s jejich slabostmi a nedokonalostmi.

Hrají: Karel Roden, Jana Krausová, Petr Pěknic

úterý 9. srpna 2016 od 18.00 hodin / Zdeněk Svěrák - Jiří Jelínek: Radovanovy radovánky
(divadlo J. K. Tyla)

Jihočeské divadlo/Malé divadlo


úterý 9. srpna 2016 od 18.00 hodin

Pohádka nejen pro děti.

Soubor Malého divadla přijíždí do Třeboně se zbrusu novou inscenací o snad nejpozitivnějším dětském hrdinovi všech dob: „U jednoho velkého města bylo jednou jedno malé zahradnictví a v tom zahradnictví, ve žlutém domku se zelenými okenicemi, měli chlapečka a ten se původně jmenoval Bohoušek. Bohoušek není špatné jméno, ale brzy se ukázalo, že se pro zahradnického synka nehodí. On měl totiž tu zvláštnost, že se ze všeho radoval. A tak rodiče tomu Bohouškovi říkali Radovan.“ Radovanovy radovánky udělají určitě radost nejen dětem, ale i Zdeňku Svěrákovi, který v letošním roce oslaví 80. narozeniny.

Hrají: Sofia Adamová, Václav Marhold, Jan Vejražka, Bartoloměj Veselý

úterý 30. srpna 2016 od 19.30 hodin / Paul Poertner: Splašené nůžky
(divadlo J. K. Tyla)

Divadlo Kalich


úterý 30. srpna 2016 od 19.30 hodin

Splašené nůžky, detektivní komedie, ve které o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy!

Nic co jste dosud zažili v divadle, se nepodobá tomu, co vás čeká teď… Komedie Splašené nůžky poprvé přijíždí do Třeboně, abyste mohli zažít to, co jste ještě nezažili, uvidíte, co jste neviděli, uslyšíte, co jste neslyšeli. Podobně zní nápisy na plakátech lákajících na toto divadelní představení. Trošku to připomíná cirkusové plakáty, ale to byste byli od pravdy daleko. A na rozdíl od těch cirkusových tyto vážně nelžou. Splašené nůžky jsou totiž svým ztvárněním naprostou novinkou, která v české kotlině zatím nemá obdoby.

Hrají: Dalibor Gondík, Otakar Brousek ml., Ivana Jirešová, Jaroslava Brousková Ladislav Županič, Zbyněk Fric