Program 2014

sobota 24. května 2014 od 16.00 hodin / Koncert orchestru opery Jihočeského divadla
(Lázeňský park)

Orchestr Jihočeského divadla


sobota 24. května 2014 od 16.00 hodin

Společně s Otevíráním lázeňské sezony 2014 se otevřou brány Třeboňského divadelního festivalu. Dne 24. května od 16 hod v lázeňském parku jsme pro naše návštěvníky připravili koncert orchestru opery Jihočeského divadla, v jehož průběhu Vám bude představen kompletní program festivalu.

Vstup zdarma

Celý program Otevírání lázeňské sezony 2014 najdete na www.aurora.cz


úterý 24. června 2014 od 19.30 hodin / Robert Thomas: Zlatý pan ministr v Turecké kavárně
(Divadlo J. K. Tyla)

Agentura Harlekýn


úterý 24. června 2014 od 19.30 hodin

Autorský záměr Roberta Thomase je jasný a působivý - pobavit diváka a dát mu překvapivou pointu. Tři komické skoro detektivky se odehrávají v útulné pařížské kavárničce. Postavy jsou napsané brilantně a s velkou láskou. Ať už patří na stranu dobra či zločinu jsou plné humoru a člověčenství. Zejména ZLATÝ PAN MINISTR ťal přímo do naší žhavé současnosti.

Hrají: Václav Vydra, Jana Boušková, Naďa Konvalinková, Matěj Hádek/Martin Kubáček/Martin Davídek

Režie: Pavel Háša 


čtvrtek a pátek 3. a 4. července od 20.30 hodin / Muzikálové představení pod Záštitou starostky města Třeboně: Postřižiny - Pocta k 100. výročí narození Bohumila Hrabala
(nádvoří Pivovaru Bohemia Regent v Třeboni, venkovní představení)

Původní muzikál na motivy Bohumila Hrabala


čtvrtek a pátek 3. a 4. července od 20.30 hodin

Postřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Jde o unikátní projekt, který na jednu scénu svedl amatéry i profesionály, již jsou doma v kraji kolem hradu Karlštejna, tj. v dolním Poberouní. Kromě nich v představení účinkují hasiči, živá zvířata, stoletá hasičská stříkačka, starý motocykl atd.Diváci se mohou těšit na koupel spoře oděné Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na léčbu pomocí zázračných fulguračních proudů, zabijačkové pochoutky i výborné pivo. Vše zdobí původní hudba a odvážné pěvecké výkony.

V Třeboni byly Postřižiny poprvé k vidění v roce 2010. I přes velkou nepřízeň počasí je na nádvoří místního pivovaru vidělo bezmála tisíc nadšených diváků. Letos, stejně jako tehdy, před začátkem představení návštěvníkům zahraje staropražská kapela Třehusk.

Hrají a zpívají: Pavel Vítek, Jan Rosák, Jiří Petříš, Pavla Švédová, Karel Král, Petr Kaplan, Petr Bendl, Petra Bendlová a další

Při této příležitosti Městská knihovna Třeboň pořádá ve dnech 2.6. – 11.7. 2014 výstavu pod názvem

Bohumil Hrabal 1914 – 2014

věnovanou 100. výročí narození spisovatele

„Pořádná knížka není pro to, aby čtenář lépe usnul, ale vyskočil z postele a rovnou v podvlékačkách běžel panu spisovateli naplácat držku.“

(zdroj: www.hrabal-nymburk.cz)

Předprodej vstupenek:

Jak zaplatit za Postřižiny?

Platbu proveďte převodem na účet: 90034-0603148389/0800 (nejpozději do 30. 6. 2014), jako variabilní symbol použijte u prvního představení: 03072014 u druhého představení 03072014. Do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, jméno rezervující osoby!

Pro možnost platby po 30. 6. a vyzvednutí vstupenek na místě, kontaktujte, prosím, paní Veroniku Tlačilovou na telefonu 724 093 255


pondělí 21. července 2014 od 20.30 hodin / Gerhard Vocilka: Legenda o Závišovi a Kunhutě
(malé nádvoří zámku v Třeboni, venkovní představení)

Kulturní společnost Alta


pondělí 21. července 2014 od 20.30 hodin

Milostná vzplanutí a šermířské souboje v romantické komedii o jednom z nejkrásnějších milostných příběhů gotiky.

Hrají: Vít Macháček, Jiří Strejček, Veronika Bednářová, Miroslav Čeněk, Iveta Vavřínová, Eliška Adamová, Karolína Hronková, Monika Macháčková, Martin Bárta, Petr Burzal, Petra Nagy, Adéla Divišová, Jan Pruner

Režie: Gerhard Vocilka


čtvrtek 7. srpna 2014 od 18.00 hodin / Dětský kabaret: Kašpárek v rohlíku
(malé nádvoří zámku v Třeboni, venkovní představení)

Jihočeské divadlo


čtvrtek 7. srpna 2014 od 18.00 hodin

Uhozený kabaret plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček.

Účinkují: Denisa Posekaná, Lucie Škodová, Marie Štípková, Jana Hubka Vanýsková, Jan Honig, Dominik Linka, Jiří Šponar

Režie: David Dvořák


pondělí 18. srpna 2014 od 20.00 hodin / Georges Bizet - Rodion Shchedrin: Carmen
(zámecké nádvoří v Třeboni, venkovní představení)

Jihočeské divadlo/balet České Budějovice


pondělí 18. srpna 2014 od 20.00 hodin

Hřích, láska, přání, žárlivost a pomsta. Pět slov by stačilo na charakteristiku světoznámého díla Carmen. Novelu, kterou se inspiroval G.Bizet, autor operní Carmen, napsal Prosper Mérimeé. Premiéra baletní Carmen, kterou skladatel Rodion Shchedrin vytvořil pro svou choť, primabalerínu moskevského Velkého divadla, se uskutečnila v roce 1967.

V hlavních rolích: Linda Schneiderová, Viktor Svidró, Zdeněk Mládek - nositel ceny Thálie v oboru balet

Choreografie a režie: Attila Egerházi


čtvrtek 21. srpna 2014 od 19.30 hodin / Eduardo De Filippo: Filumena Marturano aneb Manželství po italsku
(divadlo J. K. Tyla)

Agentura Harlekýn


čtvrtek 21. srpna 2014 od 19.30 hodin

Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Hra patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal,  Čestmír Gebouský, Jaroslava Pokorná / Jaroslava Obermaierová / Jaroslava Tvrzníková, Malvína Pachlová / Anna Fialová,  František Skopal,  Karel Heřmánek ml. / Jan Ťoupalík, Petr Srna / Michal Čeliš, Libor Hruška / Zdeněk Hruška,  Petr Vančura / Václav Legner


pátek 19. září 2014 od 19.30 hodin / Neil Simon: Vstupte! (The Sunshine Boys)
(Divadlo J. K. Tyla )

Divadlo na Vinohradech


pátek 19. září 2014 od 19.30 hodin

A  po letech jsou tu zase!  Lewis a Clark,  hvězdy amerického vaudevillu z období Zlatého věku komedie. „Slavná dvojice, jejichž dvě jména musíme vyslovit jako jméno jedno. Lewis a Clark jsou víc než dvojice. Jsou to dva vesele zářící paprsky, které splynuly v paprsek jeden.“

Dva komici, kteří celou kariéru bavili společně publikum, jež je vnímá pouze jako dvojici, nikoli jako dvě rozdílné osobnosti, se vzájemně hluboce lidsky nesnášejí. Po letech odloučení a upadání do bezvýznamnosti dostávají výjimečnou možnost znovu společně zahrát v televizní show svůj slavný skeč.  Zvítězí profesionalita nad nevraživostí? Podaří se jim comeback?

Neil Simon, cenami ověnčený americký dramatik a scenárista, přivedl dvojici těchto směšných
a dojemných vaudevillových vysloužilců poprvé na Broadway v roce 1972, a hned s úspěchem – nastudování se dočkalo více než šesti set repríz. Od té doby se hra dožila filmového zpracování, dalších nastudování na Broadwayi a desítek inscenací v celém světě.

V Divadle na Vinohradech se Lewis a Clark objevili začerstva už v roce 1974 v interpretaci Vlastimila Brodského  a  Josefa Bláhy. Štěpánkova inscenace bavila publikum v nezábavné době řadu sezón. Nyní se Divadlo na Vinohradech ke hře, jež je jeho „rodinným stříbrem“, vrací s novou hereckou dvojicí. Viktor Preiss a Tomáš Töpfer „se sehráli “ například  v úspěšném Werfelově Jacobowském a plukovníku.  Komedie už klepe na dveře… Vstupte!

Hrají: Tomáš Töpfer, Viktor Preiss, Václav Vašák, Lucie Juřičková, Ivana Uhlířová, Lukáš Příkazký / Ondřej Rychlý