Program 2012

pondělí 25. června od 19.30 hodin / Josef Dvořák, Pavel Fiala: S Pydlou v zádech
(Divadlo J. K. Tyla)

Divadelní společnost Josefa Dvořáka

pondělí 25. června od 19.30 hodin

Legendární inscenace s Josefem Dvořákem v hlavní roli. Postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.
Hra "S Pydlou v zádech" měla svou premiéru v Divadle Semafor 4. 6. 1981 a dočkala se téměř 500 repríz.   

Hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Karel Gult / Jiří Veit, Veronika Bajerová / Dagmar Schlehrová

Režie: Josef Dvořák


středa 4. července od 19.30 hodin / Zdeněk Podskalský, Vratislav Blažek: Světáci
(Divadlo J. K. Tyla)

Divadelní soubor Pod Hanou - host festivalu

středa 4. července od 19.30 hodin

Divadelní představení Světáci podle předlohy známé české komedie tentokrát v provedení DS Pod Hanou.
Příběh tří fasádníků a tří mladých dam lehčího ražení. Pánové mají sen strávit aspoň jednu noc ve víru velkoměsta jako skuteční světáci, dámy se zase zajímají o útroby peněženek svých společníků. Vstup do vyšší společnosti i plán, jak pány řádně oškubat, si však žádá své a kolotoč humorných situací, zápletek a nečekaného konce se roztáčí...

Hrají: Markéta Bednářová, Nela Doležálková, Markéta Procházková, Radim Pátek, Filip Kotek, Tomáš Savka, Lucie Bakešová, Roman Mikeš, Víťa Bogač, Robin Puškáš

Režie: Hana Smrčková


pondělí 16. července od 19.30 hodin / Jean-Claude Carrière: Normální okruh
(Divadlo J. K. Tyla)

Divadlo Viola

pondělí 16. července od 19.30 hodin

Scénické čtení hry s vtipně splétaným dějem i intelektuálně bystrou analýzou totalitního myšlení, pro něž se lidská bytost zužuje na objekt manipulace. Brilantně napsaný dialog mezi policejním Vyšetřovatelem a Informátorem rozvíjí autor k překvapivé pointě.

Hrají: Jiří Lábus a Viktor Preiss, z magnetofonového záznamu Tomáš Karger

Režie: Hana Kofránková


pátek 27. července od 19.30 hodin / Neil Simon: Poslední ze žhavých milenců
(Divadlo J. K. Tyla)

Agentura Harlekýn

pátek 27. července od 19.30 hodin

Komedie, při které se smějí diváci bez rozdílu věku a tu a tam i zaslzí, patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům.
Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Hrají: Simona Stašová a Petr Nárožný

Režie: Zdeněk Kaloč


čtvrtek 9. srpna od 18.30 hodin / přepracoval Ivan Anthon Krejčí: Krejčí, švec a duchové
(nové prostory Loutkového divadla)

Spolek třeboňského loutkového divadla

čtvrtek 9. srpna od 18.30 hodin

Loutkové divadlo o 3 obrazech. Švec Dratvička nalezne starou knihu a s přítelem krejčím Nitkou jdou v noci podle knihy vyvolávat na zříceninu hradu Radešín duchy. Rádi by, aby jim duchové vydali ukryté poklady. Vše ale končí úplně jinak než by si představovali – nějaká ta boule vůbec nic není. Hra je plná různých zábavných gagů a u slovních hříček si přijdou na své především dospělí.

Pro děti od 3 let / Délka přestavení: 40 minut

Účinkují herci Spolku třeboňského loutkového divadla / Režie: Bohumír Klečka


pátek 17. srpna od 20.30 hodin / Dvě aktovky Václava Havla a šansony Sylvie Krobové
(zámecký park v Třeboni, venkovní představení)

Společný projekt Divadla na Tahu a Divadla v patře Karlovy Vary

pátek 17. srpna od 20.30 hodin

Jednoaktové hry Václava Havla Vernisáž aneb Ve švajcu je nejlíp a Audience aneb O donášení v Čechách doplní v představení pod třeboňským nebem vystoupení šansonové zpěvačky Sylvie Krobové.

VERNISÁŽ: Michal a Věra se po změně poměrů rozhodnou přizpůsobit se nové situaci. Odměnou jim je pohodlný měšťácký život včetně výjezdů do Švýcarska, odkud si Michal přiváží pro jiné nedostupné zboží a nepotřebné starožitnosti. Vše, co lopotně nahromadili, se rozhodnou představit svému příteli, zakázanému spisovateli Bedřichu Vaňkovi. Uspořádají pro něj tedy vernisáž svého bytu…

AUDIENCE: Na základě Havlovy zkušenosti z krátkodobého zaměstnání ve sklepích trutnovského pivovaru vznikla tragikomedie, jejíž základ v podstatě tvoří rozhovor mezi spisovatelem Vaňkem koulejícím v pivovaře sudy a jeho nadřízeným a současně nedobrovolným donašečem Sládkem.

Hrají / Vernisáž: Lucie Domesová, Karel Beseda, Radek Bár / Audience: Karel Beseda, Radek Bár

Režie: Andrej Krob

pátek 17. srpna od 20.30 hodin

čtvrtek 30. srpna od 19.30 hodin / Peter Quilter: Opona nahoru!
(Divadlo J. K. Tyla)

Divadlo Palace

čtvrtek 30. srpna od 19.30 hodin

Anglická situační komedie o podivuhodné závěti, která svede dohromady osudové ženy jednoho mrtvého muže - dceru, bývalou a současnou manželku, jejich tchýni a sekretářku. Všechny po něm totiž zdědí divadlo, avšak má to jeden háček - musejí divadlo samy provozovat a nesmějí ho prodat. Slavnostního otevření divadla se má dokonce zúčastnit i samotná královna popu Madonna… Zábava je zaručena!

Hrají: Jana Krausová, Jaroslava Obermaierová, Linda Rybová, Lucie Polišenská, Kateřina Winterová

Režie: David Prachař


pátek 21. září od 19.30 hodin / Dany Laurentová: Drahouškové
(Divadlo J. K. Tyla)

Divadlo Kalich

pátek 21. září od 19.30 hodin

Po velkém úspěchu poslední společné inscenace, hitu Bez předsudků, jež je stále na repertoáru a všude se setkává s vyprodanými sály, se Jana s Pavlem objevují v hlavních rolích komedie francouzské autorky Dany Laurentové Drahouškové. Tato komedie patří k tomu nejlepšímu, co v současné době nabízí divadelní Paříž, v níž si okamžitě získala srdce diváků.

Drahouškové jsou komedií pro pět herců, která se velice vtipnou, neotřelou a výstižnou formou zabývá otázkou fungování rodiny v jednadvacátém století, tedy otázkou, jež je i u nás aktuální a stále palčivější.

Pierre právě přijde o místo ředitele velké televizní stanice, Marion naopak začíná slavit úspěchy na konkurenčním kanále. Do už tak napjaté situace přichází Mariin první manžel, rozený dobrodruh Francois, s žádostí o poskytnutí přístřeší na pár dní a dcera Julie chce rodičům představit svého snoubence Alexandra… Zkrátka je nade vše jasné, že to naši Drahouškové nebudou mít jednoduché...

Hrají: Pavel Zedníček, Jana Paulová, David Suchařípa, Anežka Svobodová, Jiří Kohout

Režie: Petr Novotný