Program 2010

28. června od 19.30 hodin, Pierre Palmade, Christophe Duthuron: NA ÚTĚKU

Hrají: Jana Štěpánková, Zlata Adamovská

Hra Na útěku, jejímiž jedinými postavami jsou dvě ženy Margot (Jana Štěpánková) a Claudie (Zlata Adamovská), je příběhem jejich sblížení a pikareskních dobrodružství i průhledem do jejich charakterů a předchozích osudů. Když se ty dvě setkaly v noci na silnici, málem si vjely do vlasů. Starší Claude stopovala nalehko, mladší Margot se táhla s kufrem a vzájemně si při mávání na auta překážely. Obě byly na útěku. Ta mladší od muže a dcery, kteří ji deklasovali na služku, ta starší z domova důchodců, do kterého ji šoupl syn a kde se nudila. A tak se ty dvě poprvé setkávají – nejdřív jako konkurentky a následně jako spojenkyně na prapodivné divadelní cestě, která ze všeho nejvíc připomíná road-movie a jejímž cílem není někam dojet, ale spíš dostat se co nejrychleji pryč. Hra o cestě, která je sama o sobě cílem.


2. července od 19.30 hodin, Eve Ensler: MONOLOGY VAGÍNY

Hrají: Dáša Bláhová, Anna Polívková, Michaela Sajlerová

Monology vagíny jsou dojemnou a rozpustilou exkurzí do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, která je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Hra vypráví desítky stručných životních osudů žen z různých prostředí, různých typů i postavení a také s různými schopnostmi svým problémům a překážkám čelit. Monology vagíny nejsou klasickou divadelní hrou. Jedná se o soubor monologů. Při líčení desítek ženských životních osudů se střídají herečky Dáša Bláhová, Anna Polívková a Michaela Sajlerová. Režie odvážné hry se ujala Irena Žantovská. Hra na poněkud tabuizované téma americké autorky Eve Ensler měla světovou premiéru 14. února 1998 v New Yorku. Od své premiéry bylo představení uvedeno již v řadě zemí po celém světě, ve kterých odstartovalo diskusi ohledně postavení žen ve společnosti, vztahu společnosti k ženskému tělu a k ženské sexualitě.


15. července od 19.30 hodin, Philippe Claudel: O LÁSCE ČILI PARLE-MOI D´AMOUR

Hrají: Karel Roden a Jana Krausová

Po úspěšné inscenaci Otevřené manželství , kterou uvádí Studio DVA již sedmou sezónu, a v níž excelují Jana Krausová a Karel Roden, si tento pár opět spolu zahraje ve strhujícím manželském duelu tentokrát francouzské provenience. Je paradoxní, že se jméno spisovatele Philippa Claudela u nás objevuje ve spojení s bulvární komedií. Napsal totiž jednu jedinou hru – Parle-moi d´amour. Je to komorní záležitost, která s lehce drastickým humorem sleduje pár středního věku, který ve svém přepychovém bytě probírá nejrůznější traumata dlouholetého manželského vztahu.


6. a 7. srpna od 20.00 hodin, Bohumil Hrabal: POSTŘIŽINY

Hrají a zpívají: Pavel Landovský, Jan Rosák, Petr Jančařík, Pavel Vítek, Karel Bláha, Jan Matěj Rak, Petr Bendl, Jiří Oberfalzer a další

Postřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Jde o unikátní projekt, který na jednu scénu svedl amatéry i profesionály - Jana Rosáka, Petra Jančaříka, Pavla Vítka, Pavla Landovského, Karla Bláhu i Jana Matěje Raka s ochotníky, kteří jsou doma v kraji kolem dolní Berounky, starosty několika poberounských obcí, senátora Jiřího Oberfalzera a dokonce i bývalého středočeského hejtmana, resp. ministra Petra Bendla. Na jevišti se kromě lidí objevují koně, kráva, stařičký náklaďáček, motocykl z 20. let minulého století a třeba i více než sto let stará hasičská stříkačka. Diváci se mohou těšit na koupel Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na zabijačkové pochoutky i postřižinské pivo. Vše zdobí původní hudba a odvážné pěvecké výkony.

Představení bude umocněno unikátním prostředím historického nádvoří Pivovaru Bohemia Regent v Třeboni.

Informační leták k představení Postřižiny [PDF, 1,47 MB]


19. srpna od 19.30 hodin, Eric Assous: PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME

Hrají: Svatopluk Skopal, Václav Vydra, Martin Zahálka, Lenka Skopalová, Jana Boušková, Simona Postlerová a Eva Režnarová.

Jak už název komedie naznačuje, jde v ní o čistě rodinné problémy, které vybouchnou na rodinném večírku, kde se sejdou tři bratři – pán domu podnikatel Francky, zubař David a advokát Yvan – i se svými manželkami. Hned zpočátku je zřejmé, že švagrové k sobě právě neplanou horoucí láskou, nemluvě o tom, že své muže se snaží držet na krátké uzdě. Ale přímo bombou je příchod Franckyho mladé vyzývavé sekretářky Natálie, která dokonale okoření rodinnou slavnost. Vyvolá paniku u přítomných mužů a z jejich nepřirozeně odmítavé reakce pojmou manželky podezření. Čí je to milenka? Dojde k překvapivým odhalením a rodinná idyla bere za své. Ale nechte se překvapit, jak bouřlivý večer dopadne. Sám autor prozrazuje, že v podobných situacích se muži chovají zbaběle a ženy nemilosrdně.


28. prosince od 19.30 hodin, Miro Gavran: VŠE O MUŽÍCH

Hrají: Michal Slaný, Filip Blažek a Maroš Kramár

Tragikomedie pro tři herce ve dvanácti rolích navazující na úspěch hry „Vše o ženách“. Čtyři odlišné pohledy na muže, na to, jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí. Aneb jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem...? Komedie o mužích pro ženy, aby je opět nepochopily.