Program 2008

V letošním roce, kdy Třeboňský divadelní festival vstupuje do svého IV. ročníku, jsme se společně se spoluorganizátorem festivalu, Informačním a kulturním střediskem města Třeboně, pokusili o další zatraktivnění programu. V nabídce je tak 6 zajímavých divadelních představení konaných v průběhu června až srpna 2008, kde se známí a oblíbení herci jako např. J. Langmajer, M. Lasica, D. Kolářová, D. Prachař, D. Matásek, V. Zawadská, M. Vladyka, J. Potměšil a mnoho dalších, jistě opět postarají o plná jeviště a maximální diváckou spokojenost.


23. června 2008 Geraldine Aron: Můj báječný rozvod (režie: Jana Kališová)

Hrají: Eliška Balzerová

S Eliškou Balzerovou, patronkou Třeboňského divadelního festivalu, nejen v hlavní, ale i ve všech ostatních rolích. Příběh Angely Kennedyové Lipské, ženy středních let, kterou právě opustil manžel a která se po desetiletích v roli manželky a matky začíná učit žít sama. Můj báječný rozvod je skvělá komedie, ale o vážných a docela smutných peripetiích života, které jsou důvěrné známé minimálně ženské části populace. V této „one lady show“ však končí happy endem!


1. července 2008 Neil Simon: Druhá kapitola (režie Petr Hruška)

Hrají: David Prachař, David Matásek, Valérie Zawadská, Martina Hudečková

George Schneider, asi dvaačtyřicetiletý spisovatel, se nemůže vyrovnat se smrtí manželky Barbary. Zdá se, že heslem pro zbytek života mu je: „Žádné Barbary už na světě nejsou…“. Z toho bolestivého dna se mu svým laskavým, osobitým humorem a poněkud svérázným způsobem snaží pomoci jeho mladší bratr Leo. Do příběhu však ještě vstupuje Jennie Maloneová, sympatická, atraktivní herečka, která je v podobné životní situaci jako George…


29. července 2008 Tomáš Pavlík: Krása z Moulin Rouge (režie: František Kreuzmann)

Hrají: Jan Potměšil, Barbora Fišerová, Helena Jílková, František Kreuzmann

Osudové setkání slavného francouzského malíře Henri Toulouse Lautreca a jeho největší životní lásky Myriam. Paříž, město umění, umělců, kabaretů. Město krásných příběhů. Pojďte a staňte se svědky jednoho takového příběhu, příběhu velké opravdové lásky.


13. srpna 2008 Gérald Sibleyras, Jean Dell: Půldruhé hodiny zpoždění (režie: Patrik Hartl)

Hrají: Daniela Kolářová, Milan Lasica

Po třiceti letech manželství je nejvyšší čas mnoho věcí zásadně změnit. Manželé Sansieuovi se jednoho dne během devadesáti minut pokusí o sexuální renesanci, revoltu proti zavedeným manželským stereotypům a vymetení nudy ze svého života. Podaří se jim to?


Novinka letošního ročníku – představení na zámeckém nádvoří

18. srpna 2008 Zdeněk Barták, Petr Markov: Jedna noc na Karlštejně (režie: Gerhard Vocilka)

Hrají: Aleš Chrt, Ivana Plachá, Jiří Hruška, Zdeněk Pikl, Luděk Šindelář, Eduard Váňa, Hana Vojtíšková, Petr Polák, Petra Karvánková, Zbyněk Novotný a další

Jedna noc na Karlštejně je český muzikál, podle Jaroslava Vrchlického. Karel IV. si vybudoval hrad Karlštejn s tím, že se na něm nebudou vyskytovat žádné ženy a on se tam bude moci v klidu věnovat mužským záležitostem. Ovšem existuje žena, která si troufne přestoupit tento zákaz a pomoci tak královně Elišce Pomořanské dostat se k panovníkovi.


25. srpna 2008 Noel Coward: Líbánky aneb láska ať jde k čertu (režie Petr Hruška)

Hrají: Jiří Langmajer, Ivana Jirešová / Klára Issová, Kristýna Frejová / Jitka Čvančarová, Jan Teplý ml. / Kryštof Římský / Michal Slaný

Dvojice bývalých manželů se po letech setkává v drahém francouzském hotelu, kam oba přijeli trávit líbánky se svými novými a mladšími partnery. Následuje to, co by oba bývalé manžele Elyota a Amandu ani ve snu nenapadlo: opět se do sebe zamilují. Napětí mezi čtveřicí roste. Nakonec před svými novými partnery Sybilou a Victorem utečou do Amandina bytu v Paříži. Oba dva spolu však nepřestanou bojovat.